Велоспорт - відмінний фізичний розвиток людського тіла!

Велосипедний спорт — це не тільки захоплюючий та видовищний вид спорту, але й чудове проведення відпочинку. Це відмінний спосіб розвитку м’язової сили, серцево-судинної системи та допомагає схуднути.

Під час їзди на велосипеді у спортсменів добре розвиваються м’язи ніг та верхньої частини тулуба. Новачків дуже часто цікавить питання, яка ж частина тіла більше всього задіяна під час їзди на велосипеді, та які групи м’язів задіяні під час їзди.

Саме цим питанням присвячена наша стаття.

Отже поїхали…

Сідничні м’язи.
Під час їзди на велосипеді ця група м’язів працює в парі з квадріцепсами (чотириглавий м'яз ніг). Окрім цього сідниці допомагають втримувати рівновагу під час їзди.

Черевні м’язи.

Для правильної та ефективної їзди на велосипеді потрібно мати добре натреновані м’язи преса. Утримання спини і тіла в прямому положенні та нахили всього тіла вперед – це і є основною задачею людського преса. Маючи добре натреновані м’язи преса, Ви значно полегшуєте собі їзду на велосипеді.

Верхня частина ніг.
Тут іде мова про біцепс і чотириглаві м'язи ніг стегна. Під час їзди дана група м’язів працює приблизно рівномірно, але більша частина навантаження іде на квадріцепси. Дуже часто після складних тренувань чи поїздок на дальні дистанції болить саме верхня частина ніг.

Нижня частина ніг.
Під час їзди працюють також і литкові м’язи. Вони вступають в дію тоді, коли стопа ноги витягується при натисканні на педалі велосипеда. Окрім литкових м’язів, під час цих рухів вступають в дію і підколінні сухожильні м'язи.

 М’яз, що відповідає за згинання стегна.

Він знаходиться в районі паха і виконує функцію згинання ноги в колінному суглобі та розгинання стегна. Важливо відмітити те, що цей м’яз є дуже вразливим і його легко можна травмувати. Тому, якщо під час їзди ви відчуєте будь-який біль в цій області, потрібно негайно припинити тренування, оскільки це  може закінчитись розтягненням або розривом м’яза.

Плечі та руки.
Як правило, велосипедисти мають рель’єфні та сильні м’язи ніг та сідниць. Це пов’язно з тим, що верхня частина тіла спортсмена практично не використовується під час їзди. Але плечі та руки задіяні під час поворотів керма, при підйомах на гору та при утриманні велосипеду під час екстремальних спусків по гірським трасам з перешкодами. Натренувати руки безпосередньо їздою на велосипеді  неможливо, максимум чого можна очікувати – це підтримання м’язів в нормальному тонусі.

Слід зазначити, що перераховані групи м’язів працюють як під час їзди на велосипеді, так і в тренажерному залі, займаючись на велотренажері. Але, крутячі педалі на велосипедному тренажері, Вам не потрібно постійно тримати рівновагу, повертати кермо, спускатись чи підійматись по гірським трасам чи їздити по піску, тому, деякі групи м’язів, які відповідають за ці дії, розвиватись не будуть.