5 ознак зневоднення організму, що не мають нічого спільного із спрагою.

Стара приказка: "Якщо ти відчуваєш спрагу, ти вже зневоднений!", Насправді все ще ведуться дебати серед експертів, однак потрібно сказати впевнено  спрага далеко не єдиний сигнал, що ваш організм зневоднений.

Зневоднення відбувається тоді, коли ваше тіло втрачає більше рідини, ніж ви спожили, вважає Роберт Сігал, доктор медичних наук, засновник медичних офісів Манхеттена. Це може бути викликано фізичним навантаженням, хворобами, які спричиняють діарею або блювоту, а також переохолодження. 

І це може призвести до досить серйозних проблем.

Згідно з дослідженнями, які були проведені в 2015 році, втрата організмом рідини лише на один відсоток, може призвести до досить небезпечної поведінки під час їзди, як от зниження реакції при необхідності гальмування. Крім того, якщо зневоднення збільшується до двох відсотків і більше, ефективність ваших фізичних даних організму знижується.

Коли спекотна погода, легко запам’ятати, що потрібно брати з собою деяку кількість води. Але, коли погода стає прохолоднішою, шанси на зневоднення можуть збільшитися, відзначає лікар Сігал. Наприклад, якщо ви їдете на велосипеді у звичайному темпі, і на вас вдягнено кілька шарів одежі, це може ускладнити процес утримання вологи.

Але ви повинні пам’ятати, що коли ви не даєте своєму організму достатньої кількості рідини, то зменшується функціонуювання кожного органу, кожної клітини чи тканини організму.

Для кожного є своя норма вживання рідини, яка залежить від таких речей, як харчування та рівень активності. Тим не менш, є кілька способів визначити, чи достатню кількість рідини ви вживаєте. Ось п'ять ознак, які допоможуть вам уникнути зневоднення.

Судоми м'язів.

Коли ви втрачаєте рідину, нервові сигнали від вашого мозку до ваших м'язів також не працюють, говорить лікар Сігал. Крім того, коли ви тренуєтесь та втрачаєте рідину, ви створюєте дисбаланс електролітів, таких як натрій і калій у ваших м'язах. Це не тільки підвищує ваші шанси отримати судоми, але й збільшує можливість отримати страждання після травми.

Бажання солодкого.

Ваша печінка використовує воду для роботи, говорить Сігал. Однією з її завдань є вивільнення глікогену, молекули, яка зберігає цукор. 

"Якщо печінка не може отримати паливо, вона не може звільнити глюкозу та інші енергетичні запаси", - говорить лікар. "Що ми робимо взамін, щоб спробувати замінити їх? Їсти."

Солодкі страви особливо привабливі, коли це відбувається, - додає Сігал, - так що ваше бажання з’їсти чогось солодкого може стати ознакою зневоднення.

Відчуття запаморочення.

Завдання гідратації - регулювання об’єму крові, включаючи кров'яний тиск. Коли у вас недостатньо рідини, ваш кров'яний тиск знижується, що може призвести до запаморочення голови, за твердженням головного лікаря штату Нью-Йорк, Surgical Associates Девіда Грейнера. Він додає, що зневоднення також впливає на вашу вестибюлярну систему, яка відповідає за збереження рівноваги. Таким чином, окрім падіння кров'яного тиску, ви також можете відчувати запаморочення та навіть нудоту від відчуття втрати рівноваги.

Ви почали рідше ходити до туалету

Якщо у вас значно зменшився водяний запас рідини, частота сечовипускання теж стає меньшою, що буде вявним симптомом зневоднення вважає Альберт Ен, доктор медичних наук, клінічний інструктор з внутрішньої медицини в NYU Langone Health.

"Якщо ви зазвичай ходили до вбиральні кожні три-чотири години, і тепер це кожні вісім-десять годин, ймовірно, маєте справу з зневодненням"

Це може бути особливо небезпечним, оскільки ваше тіло не звільняється від токсинів, як цього вимагає організм, це може спричинити такі проблеми як, каміння в нирках, стан, в якому часто відбувається дегідратація, додає лікар Сігал.

Якщо у вас проблеми зі шлунком

Зволоження допомагає кожній частині вашої травної системи, щоб ваші кишки були еластичними та в повній мірі насичені вологою. Зі слів Хізера Бартлета, сімейного лікаря в Колумбусі, штат Огайо , без достаньої кількості води ваш стул може затвердіти, що потім дуже проблемно в лікуванні. Ця ситуація може не тільки доставити неприємних відчуттів, але також може призвести до розвитку симптоматичного геморою.

Що потрібно робити при зневодненні

У більшості випадків такі симптоми легкі, говорить Сігал, і їх можна звести до мінімуму або уникнути, просто випивши більше води.

"Послухайте, що говорить вам ваше тіло, і не ігноруйте ці, здавалося б, незначні симптоми", говорить він.

Якщо зневоднення на серйозній стадії, це може бути  дуже небезпечним для життя. Тому, якщо ви перебуваєте в ситуації, коли у вас сильне запаморочення, або у вас є інші симптоми, такі як спрага та головний біль, вам може знадобитися медична допомога.