Trek, Tome, і Ford - це B2V і C-V2X майбутнє безпечної їзди на велосипеді.

Нарешті з’явились новини від Consumer Electronic Show, які можуть призвести до більш безпечного велосипедного руху. Ще у вересні Trek оголосив, що вони будуть співпрацювати з програмним забезпеченням Tome, щоб створити систему зв'язку велосипеда на базі штучного інтелекту (B2V), яка, по суті, підказуватиме майбутнім автомобілям про те, що їде велосипед. Це вже не перша спроба синхронізувати  смарт-велосипеди чи аксесуари з системою безпеки автомобіля (POC і Volvo наприклад), але включення в цю справу таких великих монстрів, як Trek і Ford Motor Company, має великі перспективи.

Сьогодні Trek і Tome оголосили про створення ще одного рівня безпеки для захисту велосипедного руху, давши йому назву "Мобільний зв'язок" (C-V2X). Ця система обіцяє дозволити транспортним засобам взаємодію з навколишньою інфраструктурою. Хоча проект  ще на стадії розробки, його мета полягає в створенні кращої екосистеми для транспорту, де різні режими спілкуються один з одним, щоб запобігти зіткненням.

Трек стверджує, що їхній внесок буде включати фірмові продукти Trek і Bontrager, які будуть попереджати водіїв та велосипедистів, що дасть їм більше часу для реагування та  уповільнення. Цілком можливо, що система могла б навіть зв'язуватись з автоматичними системами запобігання зіткнення, які теоретично могли б залишити велосипедні та  автомобільні зіткнення в минулому. Ми все ще залишаємося осторонь та чекаємо перші продукти від співпраці вело та авто індустрії, але приємно бачити більше ресурсів та проектів, присвячених покращенню безпеки на дорогах для велосипедистів.