Як намотати стрічку на кермо

Немає нічого кращого, чим перемотати кермо, щоб старий, зношений велосипед виглядав як новий. Якісна обмотка рулів - це надбані навики, але на щастя, ми допоможемо Вам в цьому процесі.

Спитайте у будь яких 10 механіків, як краще всього обмотати руль стрічкою, і ви обов’язково отримати як мінімум чотири різних відповідь. Більш того, це буде предметом більш жарких спорів, чим будь-що в велоспорті.

Однак у двох речах всі погоджуються: стрічка не повинна бути мішкуватою і жодні зазори не повинні відкривати кермо.

Навіщо взагалі заміняти стрічку? Якщо розлилась рідина,  є потертості, ви полюбляєте кольорову стрічку, вона виглядає трохи зношеною, це корисне вміння, яке потрібно мати під рукою.

Вам знадобиться:

 • Нова стрічка на кермо
 • Ножиці
 • Ізолента
 • Викрутка, шестигранний ключ або молоток для барендів
 • Розчинник для очистки

Як обмотати руль стрічкою за 6 кроків.

 1. Без старого.

Витягніть заглушки руля і проверніть вперед гумові кожухи на важелях перемикання, щоб витягти стрічку під ними. Зніміть фінішну стрічку.

Видаліть липкі залишки легким розчинником. Більш стійкі залишки можна видалити тупим кінцем бортувальної лопатки або чимось схожим.

Після очистки ретельно перевірте поверхню на наявність тріщин, вигинів або інших пошкоджень.

 1. Приступимо до нової обмотки


Почніть з нижньої частини керма, зберігаючи натяжіння стрічки. Натягування буде забезпечувати рівномірну товщину на від важелів гальм до верхньої частини керма.

У більшості стрічок є скошені края, які дозволяють заданий рівень перекриття без збільшення товщини, але на самих гострих вигинах вам прийдеться сильно змінювати перекриття, щоб зробити стрічку більш товстою.

 1. Пам’ятайте про розрив.

Більшість велосипедної обмотки руля поставляється з двома невеликими відрізками стрічки, які призначені для полегшення приховування невеликого зазору, який залишився при намотці навколо гальмівних важелів.

Для будь якого гарного механіка предметом гордості являється те, що він може обгортати кермо без використання «обманки», і на практиці це не так складно.

Тримайте їх на місці за важелями і оберніть зверху.

 1. Лінія відрізу.

Визначить, на якій відстані ви хочете закінчити намотування - зручна точка там, де виступають стержні, щоб йому відповідати. Надто близько до штока призведе до незручної прокладки тросів.

Після визначення обріжте кінець стрічки до наміченої точки. Це означає, що обмотав останній шматок поверх планки, ви отримаєте дійсно гарний гладкий край.

 1. Закріпіть на місці

Використовуйте ізоленту або спеціальну стрічку, яка іде в комплекті до обмотки, щоб закріпити її на місці, щоб вона не від’єдналась.

 1. Останні штрихи

 

Закрийте кришку важеля і встановіть нові заглушки, які йдуть в комплекті з обмоткою, і все готово.