Показано 9 з 11 товарів

Вибираємо велосипедну каретку.

Каретка (bottom bracket), являє собою підшипниковий вузол, який забезпечує обертання шатунів з педалями та зірками. Призначенням кареточного вузла є передача обертового моменту від педалей до колеса з мінімальними втратами.

Розміщується велосипедна каретка нижній частині рами. Таке розміщення приводить до того, що в кареточний вузол постійно потрапляє вода, пил та бруд, тому якісний захист підшипників - запорука довгої служби. Це один з основних критеріїв, яким треба керуватись при виборі каретки.

Для правильного вибору каретки необхідно знати якими вони бувають. Їх можна розділити на дві основні групи:

  • Відкриті. Каретки цієї групи являють собою кареточний вал з набором підшипників, які притискаються чашками, що вкручуються в кареточну трубу велосипедної рами. Їх головним недоліком є саме її відкритість, оскільки бруд, волога та інше сміття з дороги швидко засмічують каретку, тому її постійно треба перебирати чистити та змазувати.
  • Закриті(картриджні). Каретки які відносяться до цієї групи являють собою , цілісний корпус з підшипниками та кареточним валом, який вкручується в кареточний вузол рами велосипеда. Головним плюсом цієї конструкції є захищеність від бруду та піску.

Окрім цього, щоб підібрати велосипедну каретку, необхідно знати її розмір. Кареточний стакаy на велосипеді буває таких розмірів: 68мм (найбільш поширений розмір), 73мм (тип BSA, використовується в деяких гірських велосипедах), 83 мм (для екстремальних дисциплін) і 70мм (являється італійським типом і відрізняється від перерахованих вище різьбою). Довжина валу зустрічається в таких розмірах — 110мм, 113мм, 118.5мм, 122.5мм и 127.5мм. Із всього вище наведеного потрібно зробити наступний висновок: вибираючи довжину каретки, потрібно орієнтуватись на довжину кареточної труби вашого велосипеда, тип вашої системи та кількість зірок на ній.

В даний час існують наступні типи з'єднання кареток з шатунами:

  • Під квадрат(SQR) - найбільш поширене з'єднання. Даний стандарт випускається фактично всими велосипедними виробниками. Вал та шатун з'єднуються за допомогою гвинта. Кінці валу виконані в формі конуса квадратного перетину. Щоб зняти шатун з валу каретки потрібно мати спеціальний зйомник для шатунів. Велосипедні каретки SQR були стандартом для всіх гірських велосипедів, зараз всі моделі велосипедів початкового рівня комплектуються ними.
  • Octalink - стандарт кареток Shimano. Являє собою картриджну каретку з круглим валом та шліцеве з'єднання. Це дає змогу випускати деталь з порожнистим валом великого діаметру, що дає змогу значно знизити вагу та збільшити жорсткість вала, в порівнянні з каретками кріплення під квадрат. Зараз виробляються для вело компонентів лінійки LX та Deore. Для таких кареток підходять системи шатунів виключно виробництва Shimano.
  • ISIS Drive - шліцьовий стандарт, який по надійності можна порівняти з Octalink. Але із-за різної кількості шліців ці стандарти не сумісні між собою. ISIS Drive використовується такими виробниками як Face, Bontrager, Truvativ, FSA, Stronglight и Chris King.
  • HOLLOWTECH II - для Saint, XT и XTR. Hollowtech II оснащений інтегрованою системою каретки та шатунів, монтування якої здійснюється з правого боку шатуна. Цей стандарт був розроблений виключно для Shimano Saint, XT і XTR. В цій системі зменшена кількість складових частин, це зроблено для того щоб суттєво знизити вагу, підвищити жорсткість каретки та подовжити строк експлуатації.
  • Giga X Pipe(GXP) - аналог Hollowtech II. Ця каретка оснащена системою кріпленя зхожою з Hollowtech II. Єдиною відмінністю є виробник(компанія Truvativ) та несумісність шліців з оригіналом Hollowtech II.
  • Howitzer - являеться відносно новим стандартом, який складається з відкритих підшипників і окремої осі. Він схожий з ISIS Drive. Використовується в врибоництві велосипедів для екстремальних дисциплін.

В даному розділі інтернет магазину представлені велосипедні каретки від таких виробників як Shimano, SunRace, VP.

Купити велосипедну каретку ви можете залишивши замовлення в даному розділі сайта або завітавши до нас в магазин.