Показано 9 з 21 товарів

Правильно обираємо рульову колонку на свій велосипед.

Для правильного вибору рульової колонки під свій велосипед, перш за все, необхідно знати, з чого складається рульовий механізм велосипеда. Нижче ми опишемо склад рульового механізму і детально зупинимось саме на рульових колонках відповідно до розділу нашого інтернет-магазину.

Отже що таке рульовий механізм?

Рульовий механізм – це пристрій, який складається з комплексу деталей, що дозволяють керувати направленням велосипеду під час їзди. В нього входять наступні елементи:

 • Руль – конструкція, на якій знаходяться точки хвату. Являє собою трубу певної форми, на яку кріпляться аксесуари велосипедиста та гріпси.
 • Винос – коротка труба з двома гвинтовими кріпленнями для керма і рульової труби.
 • Велосипедна рульова труба – труба, що з’єднує винос (або сам руль) з короною велосипедної вилки. Заходить в рульову колонку та стакан.
 • Рульова колонка велосипеда – набір з двох чашок, верхнього і нижнього підшипників, опціонально – декілька кілець, що дозволяють рульовій трубі вільно обертатись в рульовому стакані. В верхній частині міститься якір для кріплення під велосипедним виносом.
 • Рульовий стакан – частина рами, являє собою коротку трубу з нарізаними всередині фасками по певному стандарту, в які монтуються чашки та підшипники колонки.

Структура рульового механізму не так проста, як здавалось на перший погляд. Детальніше ми зупинимось на типах рульових колонок.

Які ж бувають типи рульових колонок?
 • Різьбова (Threaded). Найчастіше зустрічається на бюджетних велосипедах. Дуже невибаглива, легка, відповідно недорога, вона використовується вже декілька десятиліть. Головними мінусами цього виду рульової колонки є те, що вона менш надійна, на відміну від інших типів, і складність налагодження. В цій конструкції на верхній чашці колонки нарізана різьба, а рульова труба кріпиться в ній за допомогою контргайки.
 • Безрізьбова (Threadless). Сучасний стандарт, який ще називають Aheadset (назва походить від назви виробника, який вперше розробив даний тип колонки). Конструкція цієї колонки не приймає на себе навантаження фіксації вилки, також в ній відсутня різьба. Вона складається з верхньої та нижньої чашок, кожна з яких запресовується в рульовий стакан, а потім вже в неї монтується підшипник, який в свою чергу закривається кільцем кочення. В такій конструкції впершу чергу виконується встановлення проставочних кілець та виносу, а вже потім фіксується рульова труба.

 • Напівінтегрована (Zero Stack). Напівінтегрована рульова колонка містить в собі підшипники (зазвичай промислові, але в деяких випадках бувають комбіновані) та чашки, що повністю заходять в середину стакана, зовні можна побачити тільки пильники. Не дивлячись на більшу складність даного типу рульової колонки та її вартість, вона вважається однією з найкращих, так як не виступає за межі стакана та дозволяє виставляти довільну висоту рулья.
 • Інтегрована (Integrated System). Велика кількість стандартів інтегрованих безрізьбових рульових колонок відрізняється від інших відсутнісю чашок рульвої колонки, коли підшипники запресовуються прямо в рульву трубу, що потребує звичайно відповідності рами. Тобто підшипники напряму запресовуються в раму. Відповідно, немає ніяких канавок кочення, використовувати можливо тільки промислові підшипники, оскільки кульки звичайних підшипників поступово сточать канавку кочення. Поряд з простотою та легкістю, моделі такого типу відрізняються складністю ремонту і великою кількістю розмірів.

По кожному з наведених типів рульових колонок існує свій рульовий стакан рами, в зв'язку з цим ні один з типів рульових колонок не може замінити інший. Нижче ми приводимо види рульових стаканів, які найчастіше зустрічаються на велосипедах:

 • Інтегровані – ввігнута в середину поверхня стакана, має усічені фаски. Існує чотири розміри: 1 дюйм (26.35 мм), 1 і 1/8 дюйма (41.1 мм), 1 і 1/8” Italian (41.95 мм), 1 і 1.8” FSA Standard (41.6 мм);
 • Напівнітегровані – повністю пряма труба без опуклостей і вигнутостей, пряма фаска під 90 градусів з глибиною не менше 15 мм. Кількість розмірів трохи менша, і немає плутанини з виробниками по долях дюйму: 1 дюйм (41.35 мм), 1 і 1/8” (43.95 мм), 1.5 дюйма (55.9 мм);

 • Стандартна – аналогічна напівнітегрованій розмірами та формою, але зазвичай вужча та менша. Стандарти ті ж самі, та по ним інші: 1 дюйм (30.05 мм), 1 і 1/8” (33.9 мм), 1.5 дюйма (49.57 мм).

По всім розмірам є допуски від півміліметра до міліметра, хоча їх варто уникати, щоб не було люфту вилки, що дуже негативно скасується на якості їзди.

В даному розділі нашого інтернет-магазину представлені рульові колонки таких відомих виробників як FireEye, VP, KLS, FSA, Neco.

Купити рульову колонку Ви можете завітавши в магазин або залишивши замовлення в даному розділі нашого інтернет-магазину.