Велосипедны рами. Як правильно вибрати раму до свого велосипеда.
В основі будь-якого велосипеда лежить рама. В залежності від того з якого матеріалу вона виготовлена, виходить велосипед, який призначений для того чи іншого стиля.
Велосипедні рами відомі, сучасні виробники завжди виготовляють по більш прогресивним технологіям.
А саме:
- Баттінг ─ потоншення стінок труб менш навантажених ділянках рами.
- Гідроформінг ─ надання трубам змінного перетину по їх довжині за допомогою високого тиску в наповнених гарячим мастилом матрицях.
- Запатентовані методи зварювання алюмінію.
- Лабораторні дослідження на вигин, крутіння.
Вибрати правильно раму можна тоді коли враховути лише свій зріст та бажаний стиль катання на велосипеді. Параметр S/T c-t прямо вказує на те, яку саме Вам потрібно вибрати велосипедну раму відповідно Вашого зросту. Для класичних конструкцій у вигляді двох трикутників він виражається так:
- 15 дюймів ─ 160 см;
- 17 дюймів ─ 160–175 см;
- 19 дюймів ─ 175–185 см;
- 20 дюймів ─ 180–190 см;
- більше 20 дюймів ─ 190 см та вище.
Матеріали виготовлення велосипедних рам.
Стальна рама в двічі міцніша титанової, в три міцніша за алюмінієву, але й приблизно на стільки ж їх. Сталь має самий високий показник жорсткості – 30, у титана, в залежності від його складу – 15-16, алюміній має 10-11. Щільність цих матеріалів відрізняється на стільки ж: сталь – 490, титан – 280, алюміній – 168,5.
Більш детально про матеріали, які використовуються для виготовлення велосипедних рам.
Сталева рама. Може збиратись з конструкційної розтяжної сталі ─ Hi-Ten (hi tensile) або сплава з хромом та молібденом ─ Cr-Mo (chrome molybdenum). Хромомолібденові сплави краще, так як до них примінена технологія баттінга. Виготовлені з цього сплаву труби мають набагато меншу вагу, в порівнянні з деталями з конструкційної сталі. Сталеві конструкції мають більш виточений вигляд, оскільки збираються з більш тонких труб Головним мінусом цього матеріала окрім ваги є те, що він схильний до впливу корозії.
Алюмінієва рама. Чистий алюміній занадто м’який матеріал для виготовлення будь-яких конструкцій. Тому для підвищення міцності його сплавляють як правило з магнієм, кремнієм та цинком. Для виготовлення несучих конструкцій на велосипеді, багато різноманітних сплавів: 5083, 5086, 6061, 6061T6, 6065, 7005, 7005T6, 7009T6, 7010T6. Перша цифра серії вказує на основний легуючий метал. Сплави серії 5000 зміцнюють за рахунок магнію. В склад сплавів 6000 менш за все міститься магнію, він заміняється кремнієм. В з’єднаннях 7000 окрім невеликої кількості магнію в склад входить ще й домішки цинку. Алюмінієва рама з великим вмістом магнію теж схильна до впливу корозії в місцях подряпин, як і сталева. Алюміній пластичний і накопичує втому та деформації, що призводить до послаблення зварних контактних з’єднань.
Титанова рама. Вироби з титанових сплавів мають довгий строк служби, оскільки мають фактично таку ж саму міцність як і сталь, але титанові вироби не руйнуються корозією. Титанові труби дуже складно піддаються згинанню та зварюванню, тому велосипедна рама виготовлена з цього матеріалу буде коштувати не дешево.
Карбонова конструкція. Карбон являє собою композитний матеріал, який зібраний з вуглецевого волокна і термореактивної смоли. Це єдиний матеріал, в якого можна змінити жорсткість в певному напрямку, а не тільки в конкретному місці. При виробництві достатньо повздовжнє або поперечне направлення сплетіння вуглецевих ниток. Чим тонкіший шар смоли між листами вуглецевої тканини, тим міцніше виготовлена рама. Це пояснюється тим, що при перенавантаженнях в першу чергу руйнується крихка єднальна смола, а вже після цього розриваються окремі нитки. Карбонова рама для велосипеда може складатись з металічних вузлів і карбонових труб. Але самим надійним варіантом є монококові рами, котрі формуються як суцільна деталь з карбона. Вони легше рам з будь-яких матеріалів і набагато міцніше їх.
В даному розділі представлені велосипедні рами таких відомих виробників як FireEye, KLS, Leon.
Купити велосипедну раму по доступній ціни ви можете завітавши до нас в магазин або залишивши замовлення в інтернет-магазині "Велоцентр Полтава"