Питні системи

Питна система або гідратор. Характеристики та правильний вибір.

Питна система (гідратор) - являє собою резервуар для води з високотехнологічного пластика, до нижньої частини якого під'єднаний силіконовий шланг з клапаном. Конструкція клапана виготовлена таким чином, що для подачі води достатньо трохи притиснути зубами.

Якісні питні системи мають таку конструкцію, яка дає змогу заміняти всі компоненти системи від шлангу до клапана, а також легко наповнювати та доглядати за нею.

Переваги та призначення питних систем.

Питні системи застосовуються в таких видах спорту як лижний спорт, марафонський біг, велоспорт, піший туризм, альпінізм.

Окрім цього, в велосипедному спорті використання гідратора під час їзди являється більш безпечним, ніж використання велофляг, оскільки велосипедисту замість того, щоб нахилятись і дістати флягу і попити з неї, при наявності питної системи достатньо нахилити голову до закріпленого клапана на лямці рюкзака. Ще однією перевагою питних систем над велосипедними флягами є те, що вода набагато довше залишається прохолодною.

Для того щоб правильно вибрати питну систему треба звернути увагу на наступні характеристики:

  • Об'єм резервуара. Якщо Ви людина, яка займається велосипедними мандрівками чи довготривалими пішими походами, то в такому випадку відмінним вибором буде питна система об'єм якої не менше двох літрів. Але слід розуміти, що чим більший літраж тим більша вага. Для нетривалих прогулянок кращим варіантом будуть гідратори об’ємом до одного літра.
  • Матеріал. Як правило, це високотехнологічний пластик або поліетилен. Але слід мати на увазі, що питні системи, які мають низьку ціну виготовлені з більш дешевих матеріалів, і це призведе до швидкого виходу з ладу резервуару та появи неприємного запаху, яким буде насичуватись питна вода.

  • Спосіб герметизації. Питні системи мають два види герметизації. Перший - це широка кришка, плюсом якої є зручність наповнення резервуара з водою, а серед недоліків можна виділити складність очищення та просушки, а якщо це недорога питна система, то такі кришки з часом починають підтікати. Другий вид герметизації - це герметичний зажим. Оскільки питні системи оснащені таким зажимом відкриваються повністю то їх доволі легко чистити та сушити, але в той же час в нього незручно набирати воду, і якщо зажим ламається, його фактично неможливо відремонтувати.
  • Шланг. Як правило, шланг впаюється в основу резервуару та закріпляється герметичним ущільнювачем, який має різьбу. Тому при необхідності шланг можна легко викрутити, що дозволить питній системі швидко просохнути в середині. Окрім якості клапана, шланги розрізняються за своєю довжиною. Чим довша трубка, тим вона відповідно практичніша. Слід також звернути увагу на матеріал з якого виготовлений шланг. Якщо він жорсткий, погано згинається перед Вами трубка яка виготовлена з неякісних матеріалів. Більш вигідним є покупка питної системи з довгим еластичним шлангом.
  • Клапан. Як правило, він має дві системи запору води. Перша потрібна для перевезення гідратора в пасивному стані, а друга для можливості дозування подачі води під час їзди.

В даному розділі представлені питні системи таких відомих виробників як HydraKnight та KLS.

Купити питну систему можна завітавши до нас в магазин або залишивши замовлення в інтернет-магазині "Велоцентр Полтава".

У даній категорії немає товарів.

Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental