Заспокоювачі ланцюга

Що таке заспокоювач ланцюга для велосипеда та навіщо він потрібен.

Навіть при спокійній їзді інколи задумуєшся, чи можливо втримати ланцюг від ударів об бортик, а при швидкісному спуску і взагалі, щоб не втратити ланцюг на якомусь пагорбі. Втрата ланцюга, доволі небезпечна ситуація, оскільки втрачається управління і легко отримати значні травми. В такій ситуації для захисту ланцюга від злітання використовується заспокоювач ланцюга.

Що ж таке заспокоювач ланцюга.

Як правило, це конструкція, яка складається з рокрінга та двох роліків, що встановлюються замість переднього перемикача на раму велосипеда, захищаючи зірку і запобігаючи спаданню ланцюга.

Розберемось детальніше про склад заспокоювача ланцюга.

Рокрінг — силовий елемент захисту передньої зірки від ударів об землю, бортики та інші перешкоди. Фактично це навіть не заспокоювач, так як він може встановлюватись окремо. Він представляє собою коло стандартного розміру, трішки більше самої зірки, що встановлюється на стандартне кріплення і заміняє найбільшу зірку в системі.

На відміну від всієї конструкції, рокрінг може використовуватись з переднім перемикачем швидкостей.

Виготовляється рокрінг з ударостійкого пластику або металу. Вибір матеріалу залежить від призначення. В цілях зниження ваги конструкції, багато виробників пропонують так званий "урізаний" варіант - його ще називають "банан". Це напівколо, яке монтується так само, як і повноцінний рокроінг та прикриває найбільш небезпечні удари знизу.

Ролики - безпосередньо сам заспокійливий елемент, який підтримує ланцюг.

Заспокоювачі можуть бути:

  • з одним чи з двома роліками (верхнім і нижнім) — частіше використовується тільки на одному, оскільки основну функцію така конструкція все ж таки буде виконувати;
  • з широкими роліками для двох передніх зірок — для швидкісних велосипедів;
  • без роликів — за утримання ланцюга в такій конструкції відповідає рамка. Якщо заспокоювач встановлюється з допуском та не передбачає постійного впливу, такий варіант простіше та легше.

Окрім цього існує три стандарти кріплення заспокоювача ланцюга:

   • BB – кріплення на каретку, яка притискає заспокоювач до рами велосипеда. Зазвичай використовується для «бананів» та інших часткових захистів;
   • ISCG (International Standard Chain Guide) – кріплення на раму гвинтами в трьох точках, які розміщені по колу. Діаметр окружності — 59,24 мм, відстань між точками кріплення — 47,77 мм;
   • ISCG 05 – стандарт, який прийшов на заміну попередньому через пару років. Зараз підтримується всіма серйозними виробниками. Діаметр окружності — 73 мм, відстань між точками кріплення — 55,92 мм.

Купити заспокоювач ланцюга Ви можете залишивши замовлення в інтернет-магазині "Велоцентр-Полтава" або завітавши в наш магазин.

У даній категорії немає товарів.

Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental