Рами та фреймсети

Велосипедны рами. Як правильно вибрати раму до свого велосипеда.

В основі будь-якого велосипеда лежить рама. В залежності від того з якого матеріалу вона виготовлена, виходить велосипед, який призначений для того чи іншого стиля.

Велосипедні рами відомі, сучасні виробники завжди виготовляють по більш прогресивним технологіям.

А саме:

  1. Баттінг ─ потоншення стінок труб менш навантажених ділянках рами.
  2. Гідроформінг ─ надання трубам змінного перетину по їх довжині за допомогою високого тиску в наповнених гарячим мастилом матрицях.
  3. Запатентовані методи зварювання алюмінію.
  4. Лабораторні дослідження на вигин, крутіння.

Вибрати правильно раму можна тоді коли враховути лише свій зріст та бажаний стиль катання на велосипеді. Параметр S/T c-t прямо вказує на те, яку саме Вам потрібно вибрати велосипедну раму відповідно Вашого зросту. Для класичних конструкцій у вигляді двох трикутників він виражається так:

   • 15 дюймів ─ 160 см;
   • 17 дюймів ─ 160–175 см;
   • 19 дюймів ─ 175–185 см;
   • 20 дюймів ─ 180–190 см;
   • більше 20 дюймів ─ 190 см та вище.

Матеріали виготовлення велосипедних рам.

Стальна рама в двічі міцніша титанової, в три міцніша за алюмінієву, але й приблизно на стільки ж їх. Сталь має самий високий показник жорсткості – 30, у титана, в залежності від його складу – 15-16, алюміній має 10-11. Щільність цих матеріалів відрізняється на стільки ж: сталь – 490, титан – 280, алюміній – 168,5.

Більш детально про матеріали, які використовуються для виготовлення велосипедних рам.

Сталева рама. Може збиратись з конструкційної розтяжної сталі ─ Hi-Ten (hi tensile) або сплава з хромом та молібденом ─ Cr-Mo (chrome molybdenum). Хромомолібденові сплави краще, так як до них примінена технологія баттінга. Виготовлені з цього сплаву труби мають набагато меншу вагу, в порівнянні з деталями з конструкційної сталі. Сталеві конструкції мають більш виточений вигляд, оскільки збираються з більш тонких труб Головним мінусом цього матеріала окрім ваги є те, що він схильний до впливу корозії.

Алюмінієва рама. Чистий алюміній занадто м’який матеріал для виготовлення будь-яких конструкцій. Тому для підвищення міцності його сплавляють як правило з магнієм, кремнієм та цинком. Для виготовлення несучих конструкцій на велосипеді, багато різноманітних сплавів: 5083, 5086, 6061, 6061T6, 6065, 7005, 7005T6, 7009T6, 7010T6. Перша цифра серії вказує на основний легуючий метал. Сплави серії 5000 зміцнюють за рахунок магнію. В склад сплавів 6000 менш за все міститься магнію, він заміняється кремнієм. В з’єднаннях 7000 окрім невеликої кількості магнію в склад входить ще й домішки цинку. Алюмінієва рама з великим вмістом магнію теж схильна до впливу корозії в місцях подряпин, як і сталева. Алюміній пластичний і накопичує втому та деформації, що призводить до послаблення зварних контактних з’єднань.

Титанова рама. Вироби з титанових сплавів мають довгий строк служби, оскільки мають фактично таку ж саму міцність як і сталь, але титанові вироби не руйнуються корозією. Титанові труби дуже складно піддаються згинанню та зварюванню, тому велосипедна рама виготовлена з цього матеріалу буде коштувати не дешево.

Карбонова конструкція. Карбон являє собою композитний матеріал, який зібраний з вуглецевого волокна і термореактивної смоли. Це єдиний матеріал, в якого можна змінити жорсткість в певному напрямку, а не тільки в конкретному місці. При виробництві достатньо повздовжнє або поперечне направлення сплетіння вуглецевих ниток. Чим тонкіший шар смоли між листами вуглецевої тканини, тим міцніше виготовлена рама. Це пояснюється тим, що при перенавантаженнях в першу чергу руйнується крихка єднальна смола, а вже після цього розриваються окремі нитки. Карбонова рама для велосипеда може складатись з металічних вузлів і карбонових труб. Але самим надійним варіантом є монококові рами, котрі формуються як суцільна деталь з карбона. Вони легше рам з будь-яких матеріалів і набагато міцніше їх.

В даному розділі представлені велосипедні рами таких відомих виробників як FireEye, KLS, Leon.

Купити велосипедну раму по доступній ціни ви можете завітавши до нас в магазин або залишивши замовлення в інтернет-магазині "Велоцентр Полтава"

У даній категорії немає товарів.

Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental