Правильно вибираємо велосипедний руль.
За багато років змінювалось виробництво велосипедів, але велосипедне кермо мало змінилось - це все таж труба, яка закріплена на осі. Тим не менше, зараз виділяють близько десятка видів велосипедних рулів. Від керма залежить дуже багато. В першу чергу - це якість керування велосипедом і зручність велосипедиста.
Які ж бувають види велосипедних рулів.
Кожен велосипедний руль відноситься до того чи іншого виду і кожен вид призначений для певних моделей велосипедів та дисциплін. Наприклад, для гірських велосипедів, в першу чергу, важлива надійність та простота кріплення, на шосейних велосипедах – декілька різних позицій для зміни хвата, що дозволить знизити навантаження на руки велосипедиста.
Нижче ми приводимо найпоширеніші види керма, але вони досить умовні, так як певні моделі можна відносити як до одного виду, так і до іншого.
Отже, види, на які поділяються велосипедні рулі:
- Прямий. Більше підходить під гірські велосипеди, прямий руль являється стандартом у велосипедному світі. Пряма, або злегка закривлена труба фіксується у велосипедному виносі і дозволяє закріпити на ній всі аксесуари та елементи керування, завершивши конструкцію гріпсами. Простота конструкції та популярність серед велосипедистів дозволяють використовувати при виготовленні досить дорогі та сучасні матеріали, наприклад, рулі, виготовлені з карбону.
- Піднятий. Такі моделі являють собою трубу, вигнуту по центру, для того, щоб місце для ручок руля було вище виносу. В деяких випадках такий руль зварюється з декількох труб, і його відрізняє більша висота та ширина. Підняті рулі використовуються для прямої посадки, тому частіше їх встановлюють на прогулянкових велосипедах. Але в той же час, піднятими також є рулі для BMX, які спеціально конструюють для використання з великими навантаженнями – в спортивних варіантах в центральній частині керма встановлюються перемички, які значно підвищують жорсткість і надійність велосипедного руля.
- "Крапля". Ще цей руль називають «туристичним», із-за появи його на відповідних велосипедах. Одна з самих популярних моделей з цієї категорії велосипедних рулів це – Nitto Noodle японського виробництва, який став фінальним завершенням багатьох еволюцій в житті туристичних конструкцій. Подібні рулі можна побачити на багатьох шосейних та фікс-велосипедах. Труба різко вигинається, опускаючись під 10-20 градусів, утворюючи паралельне велосипедній рамі напівколо з опущеними прямими ручками, які опиняються під основними. При виробництві таких рулів використовують трубу меншу діаметром ніж на гірських велосипедах, тому використовувати одні і ті ж комплектуючі не вийде.
- "Бабочка." Руль бабочка, ще називають «похідний», по функціоналу такий же, як і «крапля», але орієнтований на більш довготривалі поїздки, 4-5 позицій для рук і можливість розвернути трубу в виносі вгору дає як зручну посадку, так і зменшує втому велосипедиста під час дальніх поїздок у вертикальному положенні тіла.
- Роги. Гоночні моделі, які є в одній площині, та формують більш зручний аналог прямого велосипедного руля з додатковими ріжками. Мають три типи хвату і орієнтовані на стандартне та нахилене положення корпусу велосипедиста. Найбільшу популярність даний вид руля має у дорожніх та трекових спортсменів. Через свою конструкцію не рекомендується використовувати на бездоріжжі, оскільки має положення рук вздовж труби та перемикачі на ріжках, що зменшує амортизацію.
Вибір велосипедного руля.
Отже, на що варто звертати увагу під час покупки руля до велосипеда:
- Положення рук – як видно з перерахованих вище видів, положення рук дуже важлива річ в різних видах велосипедного спорту (можливість витягтись при нахилі корпусу або встати на педалі під час їзди по бездоріжжю).
- Положення корпусу – хват є продовженням нахилу та положення корпусу. Наприклад, рульом для гірських велосипедів практично неможливо нахилитись для покращення аеродинаміки, а на "краплю" важко перенести упор під час їзди по бездоріжжю.
- Тип кріплення – стандартом являється винос на болтах, але він може бути різних діаметрів. У гірського це 25,4 мм, у шосейних велосипедів – 25 і 31,8 мм.
- Діаметр руля – на нього кріпляться гріпси та аксесуари, які можуть не підійти. Як правило, корелює з діаметром виноса і складає 23,8 і 22,2.
Ви можете купити велосипедний руль, завітавши в наш магазин або залишивши замовлення в даному розділі нашого інтернет-магазину.
В нас ви знайдете рулі таких відомих виробників як FireEye, KLS, Funn, TranzX.