27,5’’ або 29’’: Який гірський велосипед підходить мені?

  • 30.12.2019

Роками розмір колес велосипеду не враховувався при виборі гірського велосипеду. Це тому, що всі гірські велосипеди були оснащені колесами стандарту 26 дюймів.

Згодом з’явилися два нові стандарти розміру коліс, які в своїй більшості замінили 26-ти дюймові колеса. Першими на заміну прийшли колеса на 29 дюймів (29ers), а через кілька років і колеса на 27,5 дюймів (також відомі як 650b).

Правильний підібраний розмір колес багато в чому залежить від того, що ви хочете отримати від гірського велосипеду та типу місцевості, на якій хочете їздити.

Коротке порівняння гірських велосипедів 27,5’’ проти 29’’

27.5"

29ers

Прискорення

Швидше

Більш ефективніше

Tяга

Добра

Краща

Подолання перешкод

Добре

Краще

Вага

Легкі

Важчі

Маневреність

Краще

Добра

Підходить для

Невисоких райдерів

Більш високих райдерів

 Зробіть тестовий заїзд: обираючи колеса 27,5 або 29 дюймів враховуйте, що найкращий спосіб зрозуміти відмінності – це відчути їх на собі. Зробіть тестовий заїзд на велосипедах з 27,5 та 29 дюймовими колесами в нашому веломагазині.

 ПРИСКОРЕННЯ

27,5 дюймові колеса мають швидше прискорення, тоді як 29ers ефективніші при тривалих заїздах.

Менші колеса прискорюються швидше, ніж великі колеса. Це пов’язано здебільшого з тим, де розподіляється вага колеса. У більших коліс вага спиць, ободів, покришок чи трубок знаходиться далі від центру колеса, що призводить до більшої маси обертання і повільнішого прискорення. При зменшенні обертової маси рухомого предмета він буде прискорюватися швидше і котитися легше.

  • 27.5”: Швидше прискорення часто називають однією з найбільших переваг коліс 27.5” в порівнянні з 29” колесом. Колеса, які прискорюються швидше, дають велосипеду відчуття легкості, спритності та маневреності, якого хоче більшість райдерів.
  • 29 ": Колеса, які прискорюються повільніше, потребують більше часу, щоб досягти швидкості, можливо, даючи велосипеду відчуття «незграбності». Однак, коли більші колеса досягають максимальної швидкості, вони більш ефективніші для тривалішої їзди, ніж менші колеса, оскільки до них потрібно прикладати менше зусиль, щоб продовжувати рух.

ТЯГА

Через більшу площу поверхні («пятно контакта») колеса на 29-ть дюймів мають кращу тягу (у порівнянні з 27,5 при умові однакових покришок).

 

27,5 дюймів: Ці колеса забезпечують дуже хорошу тягу і підходять для більшості цілей. Інші фактори, такі як прискорення, вага та розмір, в кінцевому рахунку можуть бути важливішими факторами у виборі розміру колеса.

29 дюймів : Ці колеса з їх більшим «контактним п’ятном» можуть бути найкращим вибором, якщо зчеплення зі слизьким камінням та корінням є першочерговим завданням.

ПОДОЛАННЯ ПЕРЕШКОД (КУТ АТАКИ)

29ers легше долають перешкоди.

Кут атаки – кут що утворюється, коли кругле колесо торкається умовно квадратного предмета. Менший кут краще, тому що колесо зможе легше перекотитися через предмет.

27,5 дюймові колеса не переїжджають перешкоди так легко, як 29-ті. Подумайте, куди ви будете їздити: якщо більшість ваших маршрутів гладкими стежками – колеса 27,5 будуть для вас відмінними!

Колеса розміром 29 дюймів мають дещо менший кут атаки, ніж колеса 27,5 дюймів, що робить їх кращими при переїзді над будь-якими перешкодами, корінням та камінням, з якими ви зіткнетеся на трейлах. Багато велосипедистів відчувають себе впевненішими з більшими колесами.

Вага

27,5 дюйма колеса легші.

Більше колесо завжди важче. Велосипеди з 29-дюймовими колесами будуть важити більше, ніж велосипеди з 27,5 дюймовими колесами за рахунок більшої кількості матеріалу та гуми.

Залежно від типу їзди, яку ви полюбляєте, вага велосипеду може бути не дуже важливим фактором.

Якщо ви звичайний райдер різниця у вазі між колесами 27,5 дюйма та колесами 29 дюймів може не викликати великих проблем. Більш важливими для вас параметрами буде тяга та кут атаки.

Якщо ви професійний гонщик, або приймаєте участь у змаганнях - ви, ймовірно, будете шукати способи зменшення ваги. Їхати з меншим колесом - це один із способів зменшити вагу, але це не єдиний спосіб. Ви також можете обрати надлегкі рами з вуглецевого волокна, та замінити деякі елементи вашого велосипеда (руль, винос, підсідельний штир…) на більш легкі.

Встановлення безкамерних покришок - це ще один чудовий спосіб зменшити вагу. Безкамерні колеса не тільки зменшують загальну вагу велосипеда, але вони також прискорюються швидше завдяки зниженій обертальній масі, і вони мають додаткову перевагу – можливість їздити при зниженому тиску в шинах для кращої тяги.

Маневреність (Frame Flex)

Велосипеди з колесами 27,5 дюймів є більш маневреними.

Велосипед на 29-ть дюймів є більш гнучким завдяки подовженню рами, що має більший розмір колеса. Це призводить до того, що велосипедом важче керувати в жорстких поворотах.

Якщо ви регулярно їздите на вузьких, крутих стежках, є сенс віддати перевагу велосипеду 27,5’’. Колеса 27,5 дюймів зберігають більше приємних відчуттів оригінального розміру 26-х колес, зберігаючи при цьому багато переваг, які мають більші колеса.

29-ті колеса долають перешкоди легше, тож ви відчуєте перевагу, оскільки зможете підніматися вгору по скелях і корінню, а не намагатися швидко маневрувати навколо них.

СУМІСНІСТЬ З РАЙДЕРОМ

29ers часто краще підходять для більш високих велосипедистів.

Великі 29-ти дюймові колеса впливають на загальну геометрію рами велосипеда більш різко, ніж з 27,5-дюймові, що може завадити  невисоким райдерам (особливо тим, хто менший 170-ти сантиметрів) знайти для себе велосипед на 29-ти дюймових колесах, який добре підходить під зріст. Спробуйте протестувати велосипеди обох стандартів.

Більш високі велосипедисти, особливо ті, хто на зріст більше 185 см, можуть віддати перевагу велосипеду з 29-дюймовими колесами. Однак велосипед з 27,5 дюймовими колесами також може підійти високим райдерам, тому вирішіть, які характеристики велосипеда більш важливі для вашого стилю їзди,  насамперед прискорення, тяга, кут атаки та вага.


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental