8 порад для їзди по дорозі в темний час доби | Як впевнено та безпечно їздити вночі

  • 13.01.2023

Якщо ви їдете на велосипеді вночі, незалежно від того, освітленими дорогами в місті, неосвітленими дорогами чи бездоріжжям, важливо бути належним чином підготовленим.

Tips for road riding in the dark

Існують очевидні речі, які слід зробити, наприклад встановити ліхтарі на велосипеді, але є й ще дещо, щоі ви можете зробити, щоб ваша їзда вночі була безпечнішою та комфортнішою.

1. Використовуйте відповідне освітлення

Критерії велосипедних ліхтарів стверджують, що між заходом і сходом сонця потрібно використовувати переднє біле світло і заднє червоне.


Ліхтарі, необхідні для їзди на велосипеді на роботу містом, дуже відрізняються від тих, які потрібні для їзди по неосвітленим сільським стежкам чи лісовому бездоріжжі.

Якщо на вашому маршруті є пристойне вуличне освітлення, то ваші ліхтарі потрібні лише для того, щоб вас бачили інші учасники дорожнього руху. На неосвітлених дорогах або темних стежках фари повинні освітлювати дорогу або стежку попереду.

Незалежно від того, де ви їдете, вам знадобиться задня фара.

У той час як блимавка меншої потужності може працювати як передній ліхтар в умовах міської їзди, вам знадобиться набагато потужніший передній ліхтар для їзди на гірському велосипеді лісовими стежками.

Найкращі ліхтарі для їзди на велосипеді та поїздок на роботу починаються з приблизно 400 люменів і зазвичай досягають 800 люменів

Дослідження показують, що використання постійних і миготливого велосипедного світла зазвичай є найкращим варіантом, якщо ви хочете максимально збільшити видимість. Миготливе світло допоможе переконатися, що вас помітять у людних міських умовах, а постійне світло не спотворить сприйняття глибини іншими учасниками дорожнього руху.


На бездоріжжі ліхтар на шоломі освітлюватиме повороти та небезпечні ділянки краще, ніж ліхтар, встановлений на кермі, оскільки він вказує, куди ви хочете їхати, а не куди рухається велосипед, і встановлений вище. Але він повинен бути легким – важкий буде незручним і може зрушити ваш шолом під час руху.

2. Їдь там, де тебе видно

Поліпшення видимості на дорогах уночі — це не просто питання освітлення. Загалом, водії дивляться вперед, тому ви хочете бути впевненими, що ви перебуваєте в їх полі зору.


Це означає, що потрібно трохи виїхати на дорогу – приблизно від 70 см до 1 м. Таким чином ви також повинні уникати найгірших перешкод на узбіччях проїжджої частини, таких як вибоїни та кришки водостоків.

3. Додайте світловідбиваючі елементи

Ми радимо вам піти далі, щоб підвищити свою видимість. Крім юридичної вимоги щодо переднього білого катафота, заднього червоного та катафотів та світловідбивачів на педалях, ви повинні переконатися, що вас бачать збоку.


Спостереження показують, що наявність катафотів на педалях чи світловідбивних смуг на ногах гарно допомагає вам виділятись на дорозі і давати змогу бачити вас іншим учасникам руху.

Це чи не найголовніше, на що слід звернути увагу, купуючи велосипедні ліхтарі – чи забезпечують вони бокову видимість? Світловідбиваючі деталі на ключових частинах вашого одягу або на велосипедному рюкзаку, якщо ви їдете на роботу, також можуть допомогти.


Можна стверджувати, що вночі світловідбиваючі елементи видно краще, ніж світловідбиваючий одяг. Наявність світловідбивачів на вашому одязі, особливо на рукавичках, допоможе іншим побачити вас і ваші сигнали руками.

4. Не засліплюйте зустрічні транспортні засоби

Деякі потужні передні фари мають яскравіші промені, ніж фари автомобіля. Пам’ятайте про те, що деякі потужні ліхтарі можуть засліпити інших, тому переконайтеся, що ви спрямовуєте промінь світла вниз на поверхню дороги, щоб уникнути засліплення водіїв.


Деякі ліхтарі, призначені для доріг, наприклад ті, що відповідають нормам StVZO Німеччини щодо освітлення, мають форму променя, щоб уникнути засліплення інших учасників дорожнього руху.

Якщо у вас є передній ліхтар, готовий до бездоріжжя, варто зменшити його яскравість або перемкнути миготливий режим, якщо вам доведеться деякий час їздити по асфальту. Це також збереже ваш акумулятор.

5. Мати заднє світло

Переконайтеся, що ви повністю зарядили ліхтарі перед тим, як вирушити вночі, і виберіть режим освітлення, який має забезпечити вам час горіння, щоб комфортно завершити подорож. Пам’ятайте, заявлений виробниками час роботи не завжди точний.


Як ми вже згадували, корисно мати другий передній і задній ліхтарі, щоб ви могли працювати на нижчому рівні потужності, ніж основні ліхтарі, щоб подовжити термін служби батареї. Таким чином, ви не залишитеся без світла, якщо один перестане працювати.

Коли ваші очі звикнуть до темряви, можна буде приглушити світло на менш складній місцевості або там, де є вуличне освітлення, зберігаючи найяскравіші параметри для технічних ділянок стежки чи неосвітлених доріг.

6. Їдьте з обережністю

Якщо ви новачок у нічній їзді або вирушаєте на невідому місцевість, будьте уважні.

Стежте за небезпекою, як-от слизьке листя, і, де це можливо, дотримуйтесь знайомих маршрутів або вибирайте краще освітлені стежки. 

Навіть якщо ви знаєте маршрут, яким їдете, вночі він виглядатиме зовсім інакше. Тож не плануйте братися за щось надто амбітне.

Якщо ви їдете з іншими велосипедистами, залиште достатньо місця між собою та водієм попереду, щоб ваше світло не відкидало їхню тінь, заважаючи бачити шлях. Крім того, якщо ви їдете в групі, уникайте засліплення водія позаду вас занадто потужним заднім ліхтарем.

7. Утеплюйтесь

Вам не потрібно говорити, що вночі, ймовірно, буде холодніше, але переконайтеся, що ви належним чином підготувалися до умов. Якщо ви плануєте регулярно їздити в холодні місяці, інвестування в пристойний зимовий велокомплект стане в нагоді.


Навіть літньої ночі може бути холодно, але їзда взимку при температурі близько 0°C може бути дуже неприємною справою, якщо у вас немає відповідного комплекту. Перехід на зимові рукавички з повним пальцем , колготки та товстіші шкарпетки допоможе зберегти ваші кінцівки в теплі.

Мряка чи туман теж охолодять вас, тому варто мати водостійкі зовнішні шари, навіть якщо ви не очікуєте дощу. Якщо очікується дощ, необхідна якісна водонепроникна куртка .

8. Повідомте комусь, куди ви йдете

Повідомте комусь, куди ви плануєте їхати та скільки часу плануєте пробути, особливо якщо ви їдете по бездоріжжю.

Вночі набагато менше людей, які можуть помітити вас, якщо у вас є механічні пошкодження велосипеду чи травма, особливо якщо ви з’їжджаєте з протореної дороги.

Ви також швидко охолонете вночі, якщо не рухаєтесь – ще одна причина закутатися або взяти з собою додатковий шар у разі несподіваної зупинки.

 



Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental