Компанія VDO (VEREINIGTE DEUTA – OTA) була заснована в Німеччіні в 1929 році, основним профілем її діяльності було електрообладнання для автомобілів.
У цьому напрямку компанія досить швидко вийшла на лідируючі позиції в Європі, в результаті чого в сорокових роках минулого сторіччя такі автомобільні гіганти як PORSCHE, BMW, OPEL, VOLKSWAGEN, MERCEDES-BENZ стали встановлювати обладнання від компанії VDO.
Те, що такі відомі автомобільні гіганти встановлюють обладнання цієї компанії по цей час є показником якості та довіри споживачів
Але VDO не обмежувалась виробництвом тільки автоприладів. Вона почала суттєво розширювати свій асортимент випускаємої продукції:
- автомобільні вимірювальні прилади, системи навігації та мультимедіа;
- системи навігації в суднобудуванні:
- системи телематики та логістики для транспортних компаній;
- системи електронного керування промисловим обладнанням;
- запчастини та електронні прилади для різних транспортних засобів.
Слід зазначити, що такий транспортний засіб як велосипед компанія VDO теж не обійшла увагою. Досвід в створенні передових технологій для автоіндустрії знайшли своє відображення та примінення у виготовленні велосипедної елекроніки та допоміжних аксесуарів
Перший механічний велосипедний комп’ютер компанія VDO виготовила в 1938 році, перший електронний велокомп’ютер в 1982 році. Поява першого в світі бездротового велосипедного комп’ютера «AERO 8», який був створений компанією VDO, припадає на 1992 рік.
В 90-х роках двадцятого сторіччя, в період найбільшого підйому розвитку велоіндустрії в цілому і саме виробництва велокомп’ютерів зокрема, перед розробниками виникає ряд нових і непростих завдань. Як же створити прилад, який буде забезпечувати велосипедиста інформацією як по швидкісним параметрам їзди (поточна, середня, максимальна швидкість, відхилення поточної швидкості від середньої), так і параметрами часу (час поїздки, секундомір, годинник, таймер), і в той же час повинен мати невеликий розмір, зручне керування і користувацький інтерфейс, надійне кріплення і корпус, стійкість до ударів, вібрацій, різних погодних умов.
Компанія VDO знайшла відповідь на ці питання, випустивши серію велосипедних комп’ютерів CYTEC, яка включала в себе чотири моделі в дротовій (С05, С08, С10, С15), так і в бездротовій (С05+, С10+, С15+) модифікаціях, що включали в себе 5, 8, 10 і 15 функцій.
Одразу ці моделі завоювали велику популярність в усіх країнах, отримала ряд нагород від провідних і авторитетних велосипедних видавництв. Але головним показником високого рівня якості, надійності продуктів від VDO служить те, що багато велосипедистів до сих пір використовують дані моделі.
Через декілька років компанія розробляє нову унікальну модель велокомп’ютерів VDO HC12.6 (2002р) з вбудованим пульсометром, яка мала дванадцять функцій велокомп’ютера та шість функцій пульсометра, та VDO MC1.0 (2003р) з вбудованим альтіметром (вимірювач висоти), який в свою чергу мав тринадцять функцій велокомп’ютера і 9 функцій альтіметра.
Дані моделі отримали визнання як серед спортсменів професіоналів, так і серед просунутих велолюбителів.
Але розробники компанії не зупиняли дослідження та розробки, результатом яких стає поява нової лінійки велокомп’ютерів з абсолютно новим дизайном.
Прогресивні технології майбутнього завжди повинні бути оформленні відповідним чином – це було дивізом розробників, які вирішили відійти від застарілих традиційних стандартів при проектуванні нової С-серії. Наголос був зроблений на чіткість і функціональність в поєднанні з високоякісним дизайном.
Результат не змусив себе довго чекати і на світ з’явились чотири моделі комп’ютерів в вологозахисному корпусі з абсолютно новим дизайном. Не дивлячись на їх функціональну різницю, їх поєднують спільні риси VDO. Кожен з чотирьох комп’ютерів VDO C1, C2, C3 і С4, а також їх бездротові модифікації С1-DS, C2-DS, C3-DS і С4-DS не залишать байдужими нікого хто їх побачить. Нові моделі були не тільки унікальними за своїм дизайном, але й за функціонуванням та зручністю використання
можливість вибору мови;
- Великий інформаційний дисплей;
- Ергономічне розміщення клавіш керування;
- Використання технологій EMC (Easy Menu Control) – зручне та інтуітивно зрозуміле меню;
- Використання режиму сна як в комп’ютері, так і в трансміттері (сенсорі) в DS-модификаціях (для додаткової економії енергії);
- Індикатор заряду елементу живлення;
- Сервісний індикатор;
- Використання цифрової передачі та буферної пам’яті в DS- модифікаціях;
- Можливість підключення бездротового датчика для виміру каденса в DS-модифікації;
Головною, найбільш важливою відмінністю від своїх конкурентів, стало використання цифрової передачі (DS – Digital System) даних в бездротових комп’ютерах нової С-серії. Ця система обладнана мінікомп’ютером, що розміщений в трансмітері, який зберігає і кодує сигнали, генерує пакети з даними і передає цифровий сигнал на приймач (велокомп’ютер):
- всі записані сигнали зберігаються в трансміттері до 45 секунд при швидкості 20 км/г. У випадку появи перешкод радіосигналу, трансміттер зберігає та затримує відправку всіх даних і пересилає їх в той момент, коли перешкоди зникають;
- сигнали кодуються таким чином, що їх може приймати тільки одна база;
- передача цифрових пакетів з даними повністю виключає можливість неточного визначення швидкості на відміну від аналогових моделей, які поблизу ліній електромережі або інших джерел сильного магнітного випромінювання часто показують некоректні дані.
В теперішній час компанія представли ряд нових моделей велокопм'ютерів таких як VDO M3, VDO M4, VDO M1.1, VDO M2.1. Всі ці моделі мають два різновиди дротовий та бездротовий. Функціонал цих моделей задовольнить самого вибагливого велосипедиста. Вони включили в себе основні функції попередніх моделей, з їх удосокналенням. Мають вологозахисний корпус. В моделях VDO M3, VDO M4 реалізована можливість використання на двох велосипедах.
Перераховувати всі можливості і переваги VDO можна дуже довго. Все, що розробляють інженери компанії VDO, в одній статті не розповісти. Багаточисельне тестування, яке проводилось ведучими незалежними виданнями (MOUNTAINBIKE MAGAZINE, BIKE TIPP, MOUNTAIN BIKE REVIEW, 100% MTB), достойно оцінили нові велокомп’ютери від VDO, поставивши найвищі оцінки. Незалежно від того, яку модель Ви виберете, в ній буде чітко прослідковуватись фірмовий почерк виробника.
На даний час VDO – є найвідомішою маркою в сфері велокомп’ютерів зі своїми неповторними специфічними особливостями. Багато в чому це є заслуга багаторічного досвіду концерну, який пройшов чверть віку в одну ногу з автомобілебудуванням. Звідси і головна фірмова риса продуктів VDO – великий арсенал сервісних функцій, високий рівень надійності, якості, функціональності та ергономічності. Придбавши собі велокомп’ютер VDO, Ви не тільки отримуєте славетну якість із Германії, але й стаєте власником справжнього шедевра дизайнерської та інженерної думки.