Найкращі шоломи для велосипедів: посібник покупця, який допоможе вам знайти те, що саме вам потрібно.

  • 27.01.2018

Є шоломи для кожного типу їзди: від шосейного до гірського. Шукаєте велосипедний шолом? Ми тут, щоб допомогти!

У нас є величезний вибір дитячих і дорослих шоломів, доступних кожному по стилю та кольору від провідних виробників таких як R2, KLS, CUBE, BELL, SHADOW та нових, але не менш технологічно розроблених шоломів бренду ONRIDE.

Якщо ви не знаєте, яка різниця між гірським та дорожнім шоломом, то наші продавці допоможуть підібрати правильну модель шолома під ваш стиль їзди.

Чи потрібно носити велосипедний шолом?

Різні країни мають свої закони стосовно того, чи потрібно велосипедистам вдягати шолом під час дорожнього руху.

У Великій Британії, наявність шолому на голові під час їзди на велосипеді не обов'язкова в будь-якому віці, хоча це рекомендовано Кодексом автомобільних доріг.

У США, хоча не існує основного закону стосовно носіння шолому, в окремих штатах та містах є закони чи розпорядження про правила носіння шолома - деякі для будь-якого віку, але більшість для неповнолітніх  віком від 16 років до 18 .

Австралія була однією з перших країн у світі, яка запровадила закон про примусове носіння шолома.

Одним із велосипедних направлень, де немає абсолютно ніяких суперечок про те, чи потрібно чи не потрібно носити велосипедний шолом, є гірський велосипед. Якщо ви їдете на велосипеді на бездоріжжі, що є по суті ризикованою справою, тоді вам слід обов’язково вдягнути шолом.

Шолом складається з:

  • зовнішньої пластикової оболонки, яка може бути або жорсткою пластиковою, або м'якою гнучкою пластмасою;
  • піна – складається з декількох шарів, для захисту та пом'якшення удару;
  • система підгонки шолома та підборідний ремінець, щоб забезпечити надійний захист шолому;
  • подушки, які знаходяться в середині шолому для комфорту;
  • вентиляційні отвори, для вентиляції голови і запобігання неприємного запаху під час виділення поту.

Деякі шоломи, в основному гірські, мають пластиковий козирок.

Існують шоломи, які розроблені за швейцарською технологією MIPSР - це функція, яка приймає форму додаткового шару, що розміщений в середині оболонки та навколо голови велосипедиста, і допомагає захистити голову від косих ударів.

У випадку такого впливу MIPS дозволяє шолому трохи переміщуватись навколо голови ,  не рухаючи головою разом з шоломом, зменшуючи силу обертання, яка може спричинити травму. 

Все більше і більше шоломів з’являється на ринку з використанням MIPS доступні, хоча ціна на такі шоломи зазвичай вище. 

При виборі  потрібно впевнитись про наявність сертифікації безпеки даного виробника. Ці сертифікати, які можуть бути як світовими, так і регіонального значення, є своєрідним варіантом знаку якості.

Як правильно підібрати шолом по розміру?

Велосипедні шоломи виготовляються у відповідності з розміром окружності голови. Більш дешеві шоломи випускаються в одному чи двох загальних розмірах, як правило маленькі та середні.

Шолом повинен бути безпечним, коли він вдягнений слід звернути увагу на те, щоб тримався міцно на голові, сидів комфортно та не зміщувався, коли ви крутите або киваєте головою.

Жіночі велосипедні шоломи.

Перш за все: чоловічі та жіночі голови мають однакову форму, з тією лише різницею, що жінки в середньому потребують менших розмірів, а також часто мають довге волосся, яке може зайняти більше місця під шоломом, тому деякі виробники жіночі моделі виготовляють таким чином, щоб хвіст волосся можна було пропустити над механізмом підгонки.

Тобто великої різниці між жіночими та чоловічими шоломами не має, окрім кольорової гами, яку підбирають виробники при створенні жіночих шоломів

Типи велосипедних шоломів.

Для початкового рівня катання не потрібно купувати дороговартісні шоломи, можливо знайти сертифікований та якісний шолом за невеликі гроші. В різних велосипедних дисциплінах завжди є бюджетна лінійка шоломів і відповідно дорожча, яка матиме більш високі показники захисту та комфорту, відповідно вимог стилю.

  • Шоломи для BMX-шоу / парк.

Ці шоломи, як правило, мають міцну, просту конструкцію, з твердим зовнішнім шаром та внутрішнім шаром піни та низьким покриттям. Вони мають декілька вентиляційних отворів, тому добре підходять для катання в  спеціалізованому парку з трамплінами або для коротких переїздів, але в них буде спекотно під час їзди на довгі дистанції.

Такі шоломи не мають багато варіантів підгонок, спираючись, натомість, на використання різної товщи пінних вставок.

В основу створення цього шолому покладено три основних принципи:

  1. Створення легкого шолому;
  2. Створення шолому з максимальними аеродинамічними показниками;
  3. Створення шолому з максимальною кількістю вентиляційних отворів.

При збільшенні ціни на шосейні шоломи відповідно і збільшується їх якість та технологічність: більше і складніше вентиляція, зменшення ваги шолому, збільшення аеродинамічних якостей.

Деякі шоломи обладнані спеціальними слотами чи магнітними кріпленнями для окулярів або з’ємні пластикові елементи, які покращують аеродинаміку шолому.

  • Шоломи для трейлу.

Оскільки аварії на горних велосипедах трапляються часто, трейл-шлеми призначені для забезпечення максимального захисту. Їзда на горному велосипеді також тяжкий труд, тому вентиляція також є досить важливою.

Трейлові шоломи часто мають більш товсту оболонку, ніж шосейні і нижчу посадку в задній частині голови для збільшення площі захисту.

Шоломи гірського велосипеду мають козирьок, який виготовлений з окремого шматка пластика та розміщений на передній частині шолома. Основним завданням козирка є захист  від сонця, потрапляння бруду та гілок в обличчя. Деякі козирьки мають додаткове кріплення для ліхтарів або камер Go Pro.

  • Ендуро шоломи.

Ендуро шоломи схожі на шоломи для кросс-кантрі, але вони, як правило, мають  більше охоплення задньої частини голови та більш глибоку оболонку, що забезпечує надійніший захист навколо основи черепа, та мають подовжений козирок який можна підняти, щоб одягати окуляри.

З розвитком ендуро перегонів, які включають в себе багато крутих  та технічних спусків, зростає потреба в модернізації шоломів для цієї дисципліни. Вони стають міцніші та легші.

  • Шоломи Full-face.

Дуже схожі за дизайном на мотоциклетні шоломи та мають вентильований захист підборіддя. Розроблені для екстремальних дисциплін таких як downhill та freeride та мають максимальний захист голови та щелепи. Також останнім часом набирають все більшу популярність в ендуро гонках.

Шоломи, як правило, мають довгий козирок, який часто можна замінити у разі пошкодження.

  • Дитячі велосипедні шоломи.

На ринку існує безліч моделей шоломів для дітей будь-якого кольору, стилю, які сподобаються вашій дитині. Обов’язково при виборі шолому дитині потрібно перевіряти його сертифікацію.

Деякі дитячі шоломи навіть поставляються з системою MIPS для додаткового рівня захисту.

Як часто ви повинні змінювати шолом?

Якщо ви потрапили в аварію або якщо шолом отримує сильний удар, його потрібно замінити!!!

Навіть коли він виглядає неушкодженим зовні, всередині можуть бути тріщини, які людське око може не побачити, що зменшує ефективність шолома. Деякі виробники велосипедних шоломів рекомендують міняти шолом через кожні два-три роки, оскільки при регулярному використанні структурна цілісність шолома може погіршуватись, виникати  пошкодження викликаних ультрафіолетовим випромінюванням від сонця або мікро ударів.

Отже, тепер ви знаєте, який саме шолом ви шукаєте, чому б не перевірити в наших магазинах :)


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental