Де взяти на прокат велосипеди в Європі

  • 04.03.2016

У той час як у нас велосипедна культура тільки починає зароджуватися, на Заході вона розвинена вже давно і успішно. Багато європейців замість машин пересідають на велосипеди, причому не тільки на вихідні, але й у будні дні для поїздок на роботу, в магазин чи у справах. Цьому, звичайно ж, сприяє політика європейських країн, що робить все можливе для того, щоб все більше і більше людей їздило на велосипедах. Але так як не всі можуть дозволити собі таку покупку, прокат велосипедів в Європі — звичайне явище. Про нього ми і розповімо детальніше в цій статті.

Якщо ви любите велосипедні прогулянки і плануєте подорож, обов'язково включіть в програму невеликий велотур по Європі. Так ви зможете побачити більше цікавих місць, заощадити на проїзді в міському транспорті й просто вдосталь накататися. Крім того, катаючись велосипедом по Європі, ви станете дуже мобільними і зможете відправитися куди завгодно: на пікнік, в найближчі околиці або навіть сусіднє місто.

Всі великі європейські міста ідеально обладнані для катання. Кілометри велосипедних доріжок по всьому місту, пункти прокату та паркування на кожному кроці, дотримання правил дорожнього руху і культура катання на дуже пристойному рівні. З такими умовами ваша подорож по Європі на велосипеді залишить тільки приємні враження та спогади.

Де взяти велосипед напрокат в Європі?

У столицях європейських міст знайти велосипед не викличе ніяких труднощів. Велопрокати в Європі знаходяться на кожному кроці, що дуже зручно для туристів. Велосипед причому можна взяти в одному районі міста, а залишити зовсім в іншому — це нормальна практика.

Пункти прокату пропонують різноманітні моделі: любительські, професійні, дитячі та навіть тандеми для справжніх романтиків. Також для тих, хто не дуже хоче крутити педалі цілий день, можна взяти напрокат скутер або мопед. Але це вже, звичайно, не те!

Скільки коштує прокат велосипеда в Європі?

Ціни залежать від конкретної країни і міста, але в середньому день катання обійдеться не більше, ніж в 10 євро. Варіантів оренди два: ви можете взяти велосипед на певну кількість годин або купити абонемент на весь день або на добу.

Що цікаво, у Франції, наприклад, перші 30 хвилин катання для всіх безкоштовні. Тобто ви можете взяти велосипед, покататися на ньому півгодини і повернути, не заплативши ні цента. Багато парижан саме так і роблять, адже пунктів, в яких можна взяти або залишити велосипед по місту дуже багато.

Як орендувати велосипед в Європі?

Якщо ви берете велосипед в звичайному пункті прокату, обов'язковою буде застава у вигляді грошової суми або документів. На електронних парковках діє трохи інша система. Вам буде потрібна кредитна картка з певною сумою на рахунку. Коли ви орендуєте велосипед, ця сума не знімається, а тільки резервується на випадок, якщо ви повернете транспортний засіб пізніше призначеного терміну або надумаєте взагалі не повертати.

Заходи безпеки і спорядження для велосипедистів

У кожному пункті прокату можна взяти все необхідне для катання. В тому числі і захисні засоби: шолом, рукавички і навіть спеціальний одяг. Крім того, вам можуть запропонувати карту околиць, пам'яток та велосипедних доріжок.

Куди поїхати на велосипеді?

Тут все обмежується тільки вашою фантазією і фізичними можливостями. Можна об'їздити все місто і передмістя, а можна покататися тільки по центру або конкретного парку. Вибір за вами. У будь-якому випадку ви отримаєте багато яскравих вражень і емоцій.

Крім того, можна знайти групові велосипедні тури по Європі або спеціальні програми. Такий варіант підійде для тих, хто полюбляє нові знайомства та велосипедні подорожі по Європі в невеликих компаніях. Як правило, такі тури відрізняються один від одного тривалістю, складністю і охопленням пам'яток.

Правила дорожнього руху для велосипедистів в Європі

Правила дорожнього руху прописані у Віденській конвенції про дорожній рух. Тому якщо вас цікавлять подробиці або конкретні деталі, відповідь можна знайти у ній. Якщо коротко, то велосипедистам забороняється:

  • керувати велосипедом «без рук»;
  • перевозити пасажирів (за винятком спеціальних сидінь);
  • їздити не по велосипедних доріжках;
  • кататися на велосипеді з дефектами (поламані гальма, відсутність дзвінка або світловідбивних скельць);
  • і, звичайно ж, порушувати загальні правила дорожнього руху.

Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental