Сучасні велосипедні гаджети: особливості вибору

  • 16.04.2016

Навігатори

GPS навігатор є невід’ємним помічником як на міських вулицях, так і під час велоподорожі по незнайомій місцевості. Основні вимоги до навігаторів для велосипедів: стійкість до перепаду температур, вологості, пилу, бруду.

У дорогих моделей, наприклад від бренду Garmin, є ряд переваг: яскравіший екран, зручний і простий інтерфейс, продумана система для управління в рукавичках, надійне кріплення з можливістю швидкого встановлення і зняття , гарне покриття антивідблиску та ін. Найдешевші моделі будуть справлятися лише з частиною поставлених завдань, один з основних їх недоліків – невеликий термін служби, а також шанс того, що вони можуть дати збій в самий незручний момент.

Велокомп’ютери

Велокомп’ютери можна розділити на три групи: дротові, бездротові, ручні. Перша модель являє собою магніт і геркон, що з’єднується дротом з комп’ютером. У бездротовому інформація передається не по дроту, а через радіоканали, проте в міських умовах перешкоди можуть вплинути на точність даних.

Ручні виконані у вигляді годинника, і така конструкція вважається менш зручною, так як велосипедисту необхідно відволікатися від дороги для прочитання інформації. Велокомп’ютери можуть кріпитися на кермі, на виносі керма або ж мати універсальне кріплення.

Базові моделі мають досить обмежений функціонал: годинник, пробіг (загальний і за певний проміжок часу), спідометр. Дорожчі варіанти також можуть розраховувати середню і максимальну швидкість, швидкість обертання педалей.

У дорогих велоком’ютерах може бути вбудований GPS, розрахунок висоти над рівнем моря, датчик температури та атмосферного тиску, а також облік фізичних показників велосипедиста. Серед перевірених виробників можна виділити Ciclo, Sigma, CatEye та ін.

Вело світло

Світлові прилади є важливою складовою «екіпіровки» велосипеда. У першу чергу, від наявності світла залежить безпека.

При виборі освітлення необхідно враховувати, в яких умовах він буде використовуватися: під час неквапливих велопрогулянок по місту, за містом, в повній темряві або в інших ситуаціях.
Для першого варіанту буде достатньо ліхтарика середньої потужності, для решти краще продумати більш професійне світло.

Якщо у випадку з навігаторами і велокомп’ютерами багато велосипедистів вибирають досить дорогі брендові моделі, то з освітленням не все так однозначно. Звичайно ж, у відомих виробників більш якісна збірка, та й на електроніку можна покладатися.

Однак китайські бюджетні моделі мають сьогодні ряд переваг, зокрема, в них використовуються останні розробки в області світлодіодного освітлення. Друга важлива перевага – ціна, яка дозволяє оновлювати велосипедние світло досить часто. При покупці велосипедної фари необхідно звернути увагу на її яскравість, колірний спектр, малюнок рефлектора, тип кріплення і т.д.

Крім велофари велосипедисту може знадобитися задній ліхтар, підсвічування шпиць, налобний ліхтар та інші світлові аксесуари. Серед недорогих брендів можна виділити Infini, Convoy, з більш витратних варіантів: SolarStorm, TrustFire та ін.

Вело звук

До велосипедного звуку можна віднести велодзвінок, велосигналізацію і музичну систему (колонки, mp3-плеєр і т.д.). Велодзвінок попереджає пішоходів про наближення велотранспорту, а також виконує декоративну роль: багато виробників випускають дуже оригінальні дзвіночки з яскравими малюнками, вінтажними принтами і т.д.

Музичну систему багато велосипедистів збирають самі, прикріплюючи компактні колонки і mp3-плейер, проте сьогодні можна купити спеціалізовану техніку, яка призначена саме для роверів. Вимоги, що пред’являються до велозвуку такі ж, як і для іншої велотехніки: стійкість до зовнішніх впливів, просте управління, яскравий екран, зручне кріплення.

Брендові системи мають спеціальні пристосування для кріплення пристрою на кермо, раму або інші трубчасті елементи, а також ремінець для закріплення на руці; крім того, великою перевагою дорогих моделей є їх меншу вагу.

Ще один пристрій, який можна віднести до необхідних аксесуарів – велосигналізація, що дозволяє захистити двоколісного друга від крадіжки або псування. Поряд з замками та іншими протиугінними пристроями, сигналізація користується все більшим попитом.

Відмінності між бюджетними та дорогими моделями досить суттєві, стосуються вони, в основному, функціональності (можливість встановити пароль, змінити чутливість і т.д.), зручності (наприклад, наявність пульта управління ), надійності (знову таки стійкість до впливу вологи, прямих сонячних променів, перепаду температур, пилу та ін.).


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental