Важливість правильного пиття велосипедиста.

  • 31.01.2017

Літо - найулюбленіша пора для людей, які полюбляють відпочинок, а особливо для велосипедистів. При активному катанні влітку, при тренуваннях або велосипедних прогулянках так чи інакше організм отримує навантаження і перегрівається, виділяється піт, тому необхідно регулярно поповнювати водний баланс організму, тим самим охолоджуючи його.

Катаючись влітку, тіло нагрівається і активно виділяється піт, що може призвести до зневоднення, яке супроводжується такими симптомами: запаморочення, головний біль, нудота. Такі речі в дорозі можуть бути дуже небезпечними. Якщо потовиділення зменшується, а це відбувається десь приблизно через дві години активної їзди, тоді починає підніматись температура тіла. Окрім цього, при порушенні водного балансу зменшується активність самої їзди, оскільки м’язи починають втрачати свою силу і стають млявими.  Тому кожен велосипедист повинен знати  як правильно пити воду під час катання і скільки треба її пити.

Пити потрібно не тільки  влітку, але й в холодну пору року, оскільки рідину велосипедист втрачає в будь-яку пору року. Особливо це стосується суглобів, на які припадає велика частина навантаження і без зволоження вони будуть працювати як то кажуть «на суху».

Як правильно пити під час літніх покатеньок.

Спеціалісти кажуть, що багато новачків починають пити воду тільки тоді, коли відчувають спрагу або коли проїдуть певну відстань. Але насправді вживати рідину треба
 починати набагато раніше, ніж виникне бажання пити. Кожен досвідчений велосипедист знає свою норму рідини, необхідну для подолання певної кількості кілометрів. Ці показники можуть змінюватись в залежності від температури повітря, навантаження і таке інше. Поповнення водних запасів організм потребує як під час довгих марафонів, так і прогулянкових виїздів. Часто новачки випивають великий об’єм рідини після завершення поїздки.  Такий спосіб залишить відчуття спраги, та просто заповнить шлунок водою. Правильне пиття води дає змогу нормально їй засвоюватись, ефективно охолоджує організм, в результаті чого пропадає відчуття дискомфорту. Для засвоювання води організмом потрібен деякий час, тому для підтримки водного балансу велосипедистом влітку рідину краще пити маленькими  ковтками  через рівні проміжки часу.

Якщо Ваша поїздка продовжується близько години, то перед виїздом потрібно випити один або два стакани води, приблизно 300-500 мл. Під час  самої поїздки  необхідно пити від  0,5л до 1л води на годину. Температура води, як рекомендують спеціалісти, повинна бути приблизно 10-16 градусів. Саме в такому вигляді вона добре засвоюється організмом і пити її приємно. Для збереження температури води краще її перевозити в спеціальних термо-флягах. Ще одним варіантом для зручного та правильного підтримування водного балансу велосипедиста є придбання спеціального резервуару (питної системи), яка перевозиться в рюкзакі. Такий аксесуар дає змогу дозовано пити воду або ізотоніки невеликим ковтками під час їзди, не зупиняючись і не відриваючи рук від керма.

Досвідчені велосипедисти не рекомендують пити під час поїздок каву або чай, солодкі газовані напої, а також алкогольні напої, навіть пиво. Якщо ви  не впевнені скільки води пити в поїздці на велосипеді влітку, потрібно прислуховуватись до свого організму і через деякий час прийде розуміння та навички правильного регулювання водного балансу.


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental