Що таке велосипедний туризм як спосіб активного відпочинку?

  • 26.04.2016

На сьогодні велосипедний туризм - один з найпоширеніших видів активного відпочинку. Це обумовлено великою популяризацією велосипедного транспорту та зацікавленістю сучасних людей у здоровому способі життя.

В такому виді туризму єдиним засобом пересування є велосипед. На ньому людині належить пройти маршрути, які на своєму шляху включають об'єкти, що мають екскурсійний характер (специфічні та загально-туристичні). Однак і в цьому, здавалося б, досить простому виді туризму є свої особливості.

РІЗНОВИДИ ВЕЛОСИПЕДНИХ ТУРИСТИЧНИХ ПОХОДІВ

Як ми можемо спостерігати, все ширше і більше розвивається саме командний велотуризм. До нього нас приваблюють різні групи в соцмережах, спілкування на форумах велосипедистів, та й звичайне «сарафанне радіо». За складністю таких заїздів вони можуть бути простими і не дуже (коли в день, наприклад, доводиться проїжджати по 200 км). Однак останній варіант, швидше, призначений для велосипедистів з великим стажем.

Крім звичайних велопоходів існує і спортивний велотуризм, при якому учасники проходять дистанції, прокладені певним маршрутом. За проходження складних ділянок або перешкод, а також за дальність і швидкість вони отримують нові розряди і звання.

Але все ж найбільш цікавим видом відпочинку для людини, яка хоче добре провести час і отримати задоволення для душі і тіла, є звичайний велотуризм, при якому можна оглянути культурні та природні пам'ятки різних місцевостей. Прокладання таких маршрутів може бути дуже простим, передбачати тривалі зупинки і навіть ночівлі. За цим критерієм велосипедні поїздки ділять на кілька видів:

  1. Одноденна велоподорож - не має на увазі ночівель. Зазвичай виїжджають рано вранці, а повертаються ввечері того ж дня.
  2. Поїздка вихідного дня (ПВД) - включає в себе одну ночівлю. Виїзд відбувається раннім суботнім ранком, а повернення - недільним вечором.
  3. Багатоденна велоподорож - може включати кілька ночівель і будь-яку кількість днів. Зазвичай це довгі маршрути, іноді міжміські або навіть міждержавні.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВЕЛОСИПЕДНОЇ ПОЇЗДКИ?

Так як велотуризм надзвичайно доступний, багато хто вважає, що він легкий і не вимагає спеціальної підготовки. Однак важливо розуміти, що можна попастися на дрібницях - згодом це призведе до негативних емоцій і повного неспівпадіння очікувань з реальністю.

Тому давайте обговоримо основні пункти підготовки до проходження велосипедної поїздки:

1. Реально оцініть стан свого здоров'я. Якщо у вас є проблеми з дихальною або серцево-судинною системою - в подорож краще не вирушати або зробити її максимально короткою.

2. Прокладіть маршрут заздалегідь (розрахуйте тривалість, час зупинок, оцініть якість доріг місцевостей).

3. Обов'язково перевірте стан свого велосипеда:

- чи правильно працюють гальма;
- чи міцно закріплене кермо;
- чи змазані каретка, ланцюг, втулки;
- чи не випускають камери повітря;
- чи є пошкодження на покришках;
- чи відрегульоване сідло;
- чи цілі спиці;
- перевірте наявність ліхтарів і катафотів;
- обладнайте велосипед дзеркалами (заднім і переднім).

4. Підберіть необхідну екіпіровку:
- спеціальну велоодяг (він захистить від переохолодження або, навпаки, зайвого потовиділення);
- туристичний рюкзак;
- шолом;
- рукавички;
- наколінники, налокітники (для тих, хто страждає «асфальтною хворобою»).

5. Візьміть з собою аптечку.

6. Вивчіть правила дорожнього руху.

Останні два пункти особливо важливі - від них залежить ваше життя і збереження здоров'я.

ДОРОГИ ДЛЯ ВЕЛОСИПЕДИСТІВ У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

На сьогодні майже в будь-якому місті можна взяти велосипед напрокат. Однак чи можна буде на ньому прокататися з задоволенням? Всі ми знаємо, що запорукою успішної поїздки на велосипедах є спеціально призначені для них доріжки та стоянки. Давайте ж розглянемо, де їх можна знайти.

Велотуризм в Україні тільки набирає обертів, і велодоріжки почали з'являтися порівняно недавно. Зараз це такі міста: Київ, Вінниця, Львів, Одеса та Маріуполь. Проте до цих пір вони представлені тільки на деяких вулицях.

Що стосується велотуризму в Європі - в цьому плані її країни більш розвинені, оскільки є міста, буквально розкреслені під велосипеди. Радує велосипедна інфраструктура Німеччини, Франції, Швейцарії, Нідерландів та Іспанії. А от серед більш далеких країн можна виділити Китай і США.

Подорожуйте із задоволенням, відкривайте нові горизонти і примножуйте свої особисті досягнення!


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental