Групові поїздки на велосипедах. Основні правила!

  • 04.05.2016

Ви катаєтеся в групі? Або хочете цим займатися? Керівництво велопорталу “Велотурист” з групового етикету покаже вам, як отримати максимальну віддачу від подібної діяльності.

Участь в груповій поїздці – це не просто шанс завести нових друзів. Немає кращого способу знайти хороші велосипедні маршрути, магазини запчастин і кафе в вашому регіоні.

Будь то місцева група чи інша велосипедна організація, їзда за досвідченим лідером разом з однодумцями може поліпшити ваші навички і привести до несподіваних пригод!

Крім цього, колеги гонщики можуть дати вам поради по ремонту свого велосипеда, поліпшенню фізичного стану і стилю їзди, а також забезпечити моральну підтримку і навіть надихнути вас спробувати абсолютно новий стиль їзди. Даний посібник продемонструє, як отримати максимальну вигоду з групових поїздок:

Де знайти найближчу групу?

Ви можете проконсультуватися з друзями або керівництвом по велосипедним заходам України. Зв’яжіться з місцевими групами, щоб дізнатися які поїздки вони проводять. Шанси знайти групу, яка відповідає вашим вимогам, досить високі. Якщо немає, можливо, їм відома інша група, яка вас влаштує.

У групи має бути розклад пробігів в друкованому вигляді, або на веб-сайті. Деякі групи ведуть сторінки в соціальних мережах на кшталт Facebook чи Twitter. Гарною ідеєю буде спочатку зв’язатися з лідером заїзду та дати йому або їй знати, що ви збираєтеся приєднатися до групи.

Як брати участь в груповому заїзді?

Просто чудово, якщо у вас буде досвідчений лідер, який запланує хороший маршрут, так що розслабтеся і насолоджуйтеся поїздкою. Якщо ви ніколи раніше не каталися в групі, відразу повідомте про це, щоб лідер наглядав за вами або доручив цю роботу комусь ще.

Вас можуть попросити заповнити гостьову реєстраційну форму або підписати документ про участь, але це буває рідко. Пам’ятайте, що вони займаються цим на добровільній основі, і уважно слухайте всі інструкції. Не намагайтеся втручатися зі своїми порадами, просто дайте лідеру вести групу!

Він або вона повинні пояснити вам велосипедний жаргон або сигнали руками, що використовуються для керівництва групою. Якщо ви відстали, не хвилюйтеся. Група почекає вас на наступній зупинці або вершині підйому. Виконуйте првила руху по шосе і пересіченій місцевості – ніколи не їдьте ширше, ніж по два велосипеда в ряд, за винятком перетину доріг.

Кричіть «Проїжджаємо!» або інше слово, яке привертає увагу і інформує водіїв. Шикуйтесь в лінію по одному велосипедисту на вузьких або завантажених дорогах, крім тих випадків, коли це буде небезпечно.

Поважайте інших людей, користуючись дорогами і стежками, будьте прикладом доброчесного велосипедиста. Слідкуйте за тим, що роблять
інші учасники заїзду навколо вас, і не зближуйтеся з ними занадто сильно. При необхідності, кричіть «Уповільнююсь!» або «Зупиняюся!». Обережні і повільні маневри працюють найкраще.

Вказуйте на будь-які дефекти дороги або інші потенційні небезпеки. Якщо ви хочете вийти з заїзду, повідомте про це лідера групи.

Що взяти з собою на груповий заїзд?

Будь-який відповідний велосипед в робочому стані. Якщо сумніваєтеся, перевірте його в місцевому велосипедному магазині або у кваліфікованого механіка. Візьміть з собою хоча б одну запасну внутрішню трубу, насос і шину.

Одягніться по погоді і захопіть що-небудь про запас. Візьміть напій і енергетичний батончик плюс продукти для пікніка або гроші, якщо поїздка триватиме весь день.

Хороші фари також дуже важливі, якщо є ймовірність того, що ви будете їхати в темряві або при поганій видимості.

Ключові поради

  1. Шукайте місцеві групи на сайтах де вони зазвичай формуються
  2. Дайте лідеру групи знати, якщо раніше не брали участі в групових заїздах
  3. Уважно слухайте всі інструкції
  4. Виконуйте правила руху по шосе і пересіченій місцевості
  5. Добре проведіть час і повертайтеся знову!

Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental