Як вибрати велосипедне світло.

  • 25.12.2019

Сьогодні велосипедне світло стає набагато легшим та меншим, забезпечуючи більш яскраве світло та підвищуючи безпеку їзди в нічний час.

Купуючи велосипедний ліхтар ви повинні розуміти – чи хочете бачити ви, чи хочете щоб бачили вас або і те і те. Ця стаття допоможе вам вибрати правильне велосипедне світло для своїх потреб.

 

Типи велосипедного світла

Добре освітлений велосипед – це велосипед оснащений переднім, боковим і заднім світлом, щоб забезпечити вашу видимість для автомобілістів та пішоходів.

Для їзди в темний час, особливо на завантажених автомобільним трафіком маршрутах, далеких від навколишнього джерела світла, ваше переднє світло повинно бути системою освітлення з високою потужністю і міцним променем, щоб ви бачили все перед собою.

Системи освітлення з високою потужністю: зазвичай це акумуляторні освітлювальні системи, які надають максимальну потужність світла. Вони дорожчі, але набагато яскравіші, ніж звичайні ліхтарі на батарейках, і вони надають видимість неважливо де ви їдете по стежці чи по дорозі, майже в усіх умовах.

Переднє, бічне та заднє габаритне світло: Вони допомагають водіям бачити вас в умовах слабкого освітлення чи сутінках. Найяскравіші також покращують вашу видимість у денний час. Однак вони недостатньо яскраві, щоб допомогти вам бачити дорогу в нічний час. Основні відмінності між моделями полягають у варіантах кріплення, кількості світлодіодів (LED) та в тому, чи акумуляторні вони або на одноразових батареях.

Порівняння якості світла.

У всіх ліхтарях, пропонованих ONRIDE, використовуються міцні корпуси, герметичні прокладки завдяки чому ці ліхтарі світять у будь-яку погоду. Що врахувати:

  • Світлодіоди: Енергоефективність та довговічність роблять світлодіоди основним джерелом світла, що використовується у велосипедних фарах. Вони мають широкий діапазон режимів яскравості.

  • Люмен: Люмен - це одиниця вимірювання, яка кількісно визначає кількість світла, що падає на об'єкт, який ви хочете освітлити. Вимірюваний на рівномірній відстані, просвіт описує інтенсивність світла кожного освітлювального приладу. 

  • Тип променю: Якщо ви рухаєтесь на вулиці з вуличними ліхтарями, можливо, вам слід вибрати переднє світло з променями вузького фокусу. На більш темних дорогах або стежках вам потрібно буде велосипедне світло з  ширококутним променем для кращого периферійного зору. Як правило, вища ціна дорівнює більшому випромінюванню світла.

Акумуляторні системи освітлення

У акумуляторних системах є літій-іонні акумулятори. Їх можна заряджати сотні разів, що робить їх недорогою та екологічно безпечною альтернативою одноразовим акумуляторам.

На відміну від лугів, які повільно тьмяніють протягом часу роботи батареї, більшість акумуляторів дають можливість яскравого світла до вичерпання їх потужності. Тому більшість акумуляторних ліхтарів мають рівень заряду або попередження про низький рівень заряду акумулятора. Усі акумуляторні батареї мають індикатор живлення, який вказує, що потужність доступна.

Літій-іонні батареї мають чудову потужність для своєї ваги, і для них характерний тривалий час роботи. Їх легко заряджати, оскільки вони не зазнають ефекту «пам'яті» від повного розряду. На сьогодні більшість велосипедних ліхтарів, які працюють на літій-іонних акумуляторах, оснащені USB портами для їх заряджання, що дає можливість заряджатися у дорозі за допомогою павербанка.

Обслуговування акумуляторної системи

Більшість акумуляторних батарей здатні виконувати більше 500 циклів заряду / розряду. Автономні пристрої можна заряджати за допомогою шнура живлення або зарядного пристрою USB.

Під час зарядки акумуляторів обов'язково заряджайте їх повністю, особливо перед зберіганням, але не перезаряджайте їх. Більшість систем оснащені розумними зарядними пристроями, які автоматично зупиняються, коли акумулятори повністю заряджені, щоб уникнути перезарядки. Оскільки неактивні акумулятори з часом втрачають заряд, підключайте та заряджайте систему перед кожним використанням.

Час роботи акумулятора

Тривалість роботи акумулятора залежить від типу акумулятора, потужності системи та типу світлодіодів. 

Блимаюче світло випромінює привабливий імпульс (постійний або випадковий), який використовує менше енергії акумулятора, ніж постійний промінь. Більшість велосипедних ліхтарів пропонують режими блимання та стабільні режими. Важко добре бачити дорогу при блимаючому режимі роботи фару в темряві, тому збережіть режим спалаху фари для денного користування.

Більшість акумуляторних блоків мають декілька налаштувань. Це дозволяє перемикатися між довготривалим малопотужним світлом та яскравим, інтенсивним світлом, яке швидше витрачає акумулятор. Більшість систем дозволяють вибирати діапазон рівнів освітленості.

Варіанти кріплення

Велосипедні фари монтуються на руль, але багато хто може також встановити і на свій шолом. Для катання на пішохідних маршрутах у нічний час слід розглянути можливість використання обох типів. 

Заднє світло можна встановити на підсідельній сумці, кишені або підсідельному штирю. Деякі також можна встановити на задній частині стійки велосипеду.

Бічні захисні ліхтарі, габаритне світло  зазвичай монтуються або на спиці, або на раму. Фари, встановлені на спицях особливо видні, оскільки вони чітко показують ваші колеса під час руху.

Акумуляторні батареї для світлодіодів з високою потужністю можна прикріпити до рами чи керма вашого велосипеда, окрім цього зараз багато хто з виробників велосипедних ліхтарів зменшує розміри та вагу велосипедної фари тому акумулятори вмонтовані в корпус ліхтаря. Швидкоз’ємне велосипедне світло дозволяє вам брати світло з собою, лишаючи велосипед, особливо коли акумулятор і світло містяться в одному блоці.


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental