Які інструменти потрібні для обслуговування велосипеда?

  • 22.12.2017

Огляд професійних інструментів для ремонту та обслуговування велосипеда 

Велосипед, як і будь-який інший механізм, потребує догляду та обслуговування, відповідно для цього існує ряд спеціалізованих інструментів. Деякі з них Ви зможете возити з собою –набір інструментів, який називають мультитул.

Цей комплект містить більшість ключів та викруток, які зможуть допомогти Вам в «польових» умовах. 

  • Кусачки для троса. Використовуються в більшості в умовах майстерні, коли виникає необхідність замінити або привести в нормальний вигляд старий трос. Цей інструмент перекусує трос (на відміну від бокорізів) рівно та не сплющує його. Багато моделей має можливість запресовувати кінцевик троса, що дозволить тросику не розпускатись.

  • Зйомник касети.  Використовується для зняття касети з колеса. Час від часу потрібно знімати колесо, щоб, наприклад, добратись до спиць, які розміщені за касетою, для регулювання заднього колеса, ну і, відповідно, для заміни самої касети. Утримується ключем на 24. Краще використовувати накидні ключі. Якщо Ваш велосипед обладнаний тріщоткою – використовується зйомник тріщотки.

  • «Хлист». Зняти касету досить проблематично, через обертання касети в бік відкручування.  Таку конструкцію можна зробити самому, головне притримуватись правильних розмірів інструменту.

Для регулювання деяких дискових гальм можуть знадобитись торцьові ключі типу Torx. Досить часто на таких гвинтах кріпиться ротор дискових гальм.

  • Бортувальні лопатки.  Раніше велосипедні колеса бортували, ключами, викрутками, що призводило до частих додаткових проколів, в результаті чого в бардачку велосипедиста, окрім ремкомплекта для заклейки камер, з’явились спеціальні лопатки. Пластикові бортувальні лопатки легко та швидко допоможуть зняти будь-яку покришку.

  • Спицний ключ.  Використовується для встановлення та натяжки спиць на колесі. За його допомогою вирівнюються «вісімки» та овальність колес. Через певний проміжок часу навіть найохайніші велосипедисти зіштовхуються з такою проблемою, як «вісімка» колес. Вирівнювання колес потребує певних знань та техніки, тому краще звернутись в спеціалізовану майстерню.

  • Велоаптечка.  Таку назву має набір для ремонту камер велосипеда. Цей набір повинен бути обов’язковим в рюкзаці рейдера. Як правило, цей набір складається з латок, що виготовлені з так званої «сирої» гуми, наждак та клей. Інколи наявні бортувальні лопатки.

  • Вижимка ланцюга.  За її допомогою з’єднуються та роз’єднуються сегменти ланцюга. Ланцюг – найбільш обслуговуваний вузол велосипеда, тому вижимка має бути у кожного велосипедиста, особливо при покатеньках на довгу дистанцію. Може входити в комплект мультитула.

  • Ключі для втулок велосипеда. Потрібні збирання, розбирання та регулювання конусів втулок. Необхідно мати два ключа. Вони йдуть в двох розмірах з кожної сторони, розміри 13х15+14х16.

  • Зйомник шатунів. Найбільш поширений та часто використовуємий зйомник – під квадратну вісь шатуна. Щоб встановити шатун на вісь не потрібно ніяких інструментів. А зняти його доволі таки складно. Для цього і використовується зйомник шатуна. Перед встановленням шатунів потрібно змазати квадратну вісь каретки, тоді зняти самі шатуни буде набагато простіше. 


Maxxis
Knog
Onride
Marin
Royalbaby
Comanche
Trek
Fuji
Trinx
Cube
Fenix
Сontinental